Sitodruk

Jest wykorzystywany do drukowania jedno i wielobarwnego. Jest to najtańsza i najpowszechniejsza technika druku na tkaninach. Przygotowane wzory naświetlane są na sito pokryte emulsją światłoczułą. Każdy kolor wymaga osobnego naświetlenia sita. Farba przeciskana jest na materiał przez otwarte oczka siatki za pomocą gumowej rakli, a miejsca nie zadrukowywane pokryte są warstwą substancji nieprzepuszczającej farbę. >> wzornik kolorów

Haft komputerowy

Historia haftu jest stara jak świat. Maszynowy haft komputerowy to technologia nowoczesna, przeznaczona głównie na potrzeby użytkowe. Jest to współczesna kontynuacja starożytnych technik zdobienia tkanin, mająca na celu ich oznaczenie bądź przydania im atrakcyjności. Przewagą haftu komputerowego jest większa trwałość od technik nadrukowych. Zdobienie się nie spiera nie odpada po praniu. Żywa kolorystyka wzorów i wierne oddanie barw. Przede wszystkim stosuje się ją na polarach, bluzach, ale przy niewielkich rozmiarach także na koszulkach polo oraz na t-shirt-ach jak i na odzieży sportowej (np.: herb klubu)

Termotransfer FLEX,FLOCK

Termotransfer to technika wgrzewania w tkaninę specjalnych folii (gładkich - Flex, z meszkiem – Flock). Metoda ta nadaje się idealnie napisów i prostych rysunków. Techniką tą wykonuje się nadruki na strojach sportowych, odzieży roboczej i innych tkaninach. Opracowany w komputerze wzór wycina się ploterem i następnie wgrzewa prasą termotransferową, pod dociskiem i w wysokiej temperaturze. Folie Flex i Flock występują w podstawowej gamie kolorów.

Możliwość jest także druk na foliach flex i flock pełnokolorowy i pozwalają na wykonywanie skomplikowanych wzorów z przejściami tonalnymi i dużą ilością drobnych detali.